سال رونق تولید 
امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۰۹
 

اخبار

پنجمین همایش پزشکی خانواده بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق در مشهد برگزار شد

​پرستار ارشد بهداشت خانواده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: مقایسه گزارش عملکرد پزشک خانواده منطقه شمال شرق در سه ماهه امسال با سال های 96 و 97 نشان از افزایش و روند رو به رشد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق، اکرم مقدم در پنجمین همایش پزشکی خانواده شمال شرق در مشهد افزود: برنامه ریزی که مدیریت شمال شرق برای جمع کردن تیم سلامت خانواده خود از مناطقی واقع در 6 استان برای این جلسه انجام داده حکایت از تمرکز و اِشراف مدیران بر روی کار دارد.

پزشک خانواده  7

وی ارایه گزارش عملکرد مناطق مختلف شمال شرق را مطلوب و دقیق ارزیابی کرد و اظهار داشت: نسبت به سال قبل عملکرد ها خیلی بیشتر و رو به افزایش بود که این نشان می دهد، سال خوبی برای تحقق اهداف راهبردی سازمان در راستای ارتقای سلامت خانواده تحت پوشش در پیش رو دارند.

این کارشناس خاطر نشان کرد: دکتر پیرونذیری و تیم سلامت همراهشان  به دنبال این هستند که ایراد و نقاط ضعف خود را شناسایی و بررسی کنند و پس از بررسی به دنبال حل مشکلات با ارایه راه حل ها و پیشنهادات مناسب هستند.
وی تصریح کرد:  تیم سلامت شمال شرق، مقید هستند که ستاد در جریان فعالیت هایشان باشد و نقاط ضعف و قوت خود را در کنار هم می گویند. این حرکت ارزشمند حاکی از جسارت و توانایی بالای تیم است.
مقدم گفت: برگزاری آزمون اقدامات راهبردی با حضور تمام اعضای تیم سلامت خانواده منطقه شمال شرق نشان دهنده این است که دستورالعمل ها توسط آنان مطالعه شده و زحمات ستادی بی ارزش نیست و دیده می شود.
وی افزود: بررسی شاخص های سلامت و اکسل پزشک خانواده شمال شرق نشان می دهد که هنوز به 100 در صد مطلوب نرسیده اند، اما عملکرد روبه پیشرفت نشان از تلاش برای رسیدن به بهترین نقطه است. 
این کارشناس اظهار داشت: تلاش ما بر این است که هر کمکی در جهت بهبود کارایی پزشک خانواده شمال شرق لازم باشد، انجام دهیم.

پزشک خانواده  1

دکترغلامرضا پبرونذیری رئیس پزشک خانواده بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق نیز درباره هدف از برگزاری این همایش دو روزه گفت: هدف پایش هر سه ماه یکبار با توجه به گستردگی منطقه شمال شرق است. 
وی گزارش عملکرد ها را نسبت به سال 97 با پیشرفت ملموسی ارزیابی کرد و افزود: این روند رو به رشد و قابل قبول با توجه به تعطیلات نوروز و ایام ماه مبارک رمضان نشان می دهد که همیت و جدیت تیم سلامت خانواده شمال شرق بیشتر شده و مسایل پایه ای پزشک خانواده و تمرکز بر روی اقدامات راهبردی سازمان، فراخوان ها، معانیات دوره ای و پیگیری ها افزایش یافته است.
این مقام مسوول اظهار داشت: موضوعات مطرح شده در این همایش دو روزه شامل گزارش عملکرد مناطق شمال شرق، گزارش عملکرد طرح سلامت دهان و دندان، تحلیل سازمان ازعملکرد تیم پزشک خانواده شمال شرق، بررسی مشکلات اکسل پزشک خانواده شمال شرق به تفکیک مناطق، اهداف پزشکی خانواده در سازمان و کارگاه اصول تغذیه سالم در افراد با ریسک بالای قلبی عروقی بود.
وی خاطر نشان کرد: در این همایش همچنین آزمون «بررسی سطح آگاهی تیم پزشک خانواده از اقدامات راهبردی» با حضور تمامی اعضای تیم سلامت خانواده منطقه شمال شرق انجام شد. این آزمون با هدف آموزش و تمرکز تیم پزشک خانواده به دستورالعمل های سازمانی و تغییرات برنامه های جدید هر 6 ماه یکبار برگزار می شود.
۱۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۰
کد خبر : ۵,۳۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید