سال رونق تولید 
امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۱۰
 

اخبار

مشارکت فعال بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق در مدت اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون

معاون دارو و درمان بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق گفت: فشار خون بالا ارتباط نزدیکی با بروز بیماری‌های متعددی از جمله سکته‌ها دارد و فشار خون یکی از مهمترین بیماریهای غیر واگیر محسوب می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق، دکتر مهدی نصرآبادی افزود: فشار خون بالا در اکثر موارد علامتی ندارد و تنها با اندازه گیری می توان تشخیص داد فرد مبتلا به فشار خون است. به همین دلیل بیشتر افراد از ابتلای خود به فشارخون بالا بی اطلاع هستند.
وی خاطر نشان کرد: در همین راستا شاهد بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف اطلاع رسانی به جامعه از 27 اردیبهشت ماه تا 15 تیرماه ویژه افراد بالای30 سال در سراسر کشور بودیم.

فشار خون 8

دکتر نصرآبادی با تاکید بر اینکه بهداشت و درمان صنعت و نفت شمال شرق نیز در اجرای این طرح مشارکتی فعال داشت، گفت: اکثر مناطق شمال شرق اعم از مشهد، سرخس، بجنورد، کرمان، زاهدان و شاهرود در این اجرای این طرح با مراکز دانشگاهی شهر خود همکاری لازم را داشته اند.
به گفته وی، برگزاری ایستگاه های اندازه گیری فشار خون در مراکز درمانی مناطق شمال شرق و شرکت ها و برگزاری کلاس ها و ایستگاه های آموزشی اطلاع رسانی در زمینه فشار خون در مناطق ازجمله اقدامات در این راستا بود.
این مقام مسوول اظهار داشت: از آنجایی که بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق بر اساس برنامه های طب سلامت و خانواده سالانه دو بار فشارخون جمعیت تحت پوشش خود را اندازه گیری می کند، در برخی از مناطق مانند سرخس و بجنورد در راستای همکاری متقابل رکوردهای ثبت شده فشارخون در اختیار شبکه بهداشت این شهرستانها قرار گرفت که کمک شایانی در ثبت آمار فشارخون داشت.

فشار خون 11

فشار خون 13

فشار خون 12

فشار خون 10

فشار خون 9

فشار خون 25

فشار خون 24

فشار خون 23

فشار خون 22

فشار خون 21

فشار خون 19

فشارخون

فشار خون 2

فشار خون 3

 

فشار خون 18

فشار خون 17

فشار خون 16

فشار خون 15

فشار خون 14

فشار خون 20
فشار خون 7
فشار خون 6
فشار خون 1
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۱۲۷
کد خبر : ۵,۴۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید