سال رونق تولید 
امروز چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۰۲
 

اخبار

گرامیداشت روز پزشک در بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق

به مناسبت روز پزشک، دکتر پرهام صالحی مسوول بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق به همراه جمعی از مدیران این مرکز با حضور در کلینیک های عمومی و تخصصی مقام پزشکان این مجموعه را ارج نهادند.
اول شهریور ماه، همزمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است. 
ابوعلی سینا حکیم، فیلسوف، طبیب و دانشمند بزرگ ایرانی که در جهان غرب به نام(Avicenna) و با لقب «امیرپزشکان» شناخته شده است، در ۳۷۰ قمری (۱ شهریور ۳۵۹) در شهر بخارا به دنیا آمد.
ابوعلی سینا، نه تنها یکی از بزرگ ترین فیلسوفان جهان، بلکه یکی از برجسته ترین چهره های تاریخ پزشکی در همه دوران هاست. مهم ترین اثر وی در پزشکی، کتاب قانون (القانون فی الطب) است که آن را پیش از سال 406 هجری قمری، یعنی در حدود 35 سالگی تألیف کرده است. این کتاب طی چندین سده، چه در سرزمین های اسلامی و چه در اروپای سده های میانه، همه کتاب های دیگر را در سایه خود نهاده بود.
البته ابن سینا به جز قانون، کتاب های دیگری هم در علم پزشکی نوشته است؛ کتاب هایی مانند الارجوزةٌ فی الطب که در قالب شعر نوشته شده و خلاصه مطالب کتاب قانون است، مقالة فی احکام الادویه القلبیه، رساله فی الفَصد، رساله فی القولنج و... .

روز پزشک  8

روز پزشک  7

روز پزشک  6

روز پزشک  5

روز پزشک  4

روز پزشک  3
روز پزشک  2

روز پزشک  1

 

حضور مدیران صنعت نفت سمنان به مناسبت روز پزشک در درمانگاه شاهرود

شاهرود
 
حضور مدیران صنعت نفت سیستان و بلوچستان به مناسبت روز پزشک در درمانگاه زاهدان 

زاهدان4


۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۵,۶۵۳

نظرات بینندگان

جواد شاهسون دی کلینیک غدیر سرخس
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
0
0

روز پزشک رو به پزشکان محترم صنعت نفت شمال شرق تبریک می گویم با آرزوی موفقیت های روز افزون. باتشکر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید