سال رونق تولید 
امروز سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۸
 

اخبار

​برگزاری کلاس آموزشی بهداشت دهان و دندان در شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان

کلاس آموزشی بهداشت دهان و دندان در شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق، دندانپزشک درمانگاه صنعت نفت کرمان در این کلاس آموزشی عنوان کرد: پوسیدگی در سنین کودکی شانس پوسیدگی دندان ها در بزرگسالی را افزایش می دهد.
 دکتر کاوه شمس الدینی افزود: لایه چسبنده ای به نام پلاک میکروبی بر سطح دندان ایجاد می شود. قند موجود در غذاهایی که می خورید به پلاک میکروبی در بوجود آوردن اسیدها کمک می کند که این اسیدها موجب خوردگی مینا شده و تدریجا در مینا ایجاد حفره می کند.

دندان کرمان  2

این دندانپزشک خاطرنشان کرد: رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان (استفاده نکردن از مسواک و نخ دندان) در زمان مناسب منجر به تشکیل لایه میکروبی می شود. 2 الی 5 دقیقه بعد از استفاده از مواد قندی و غذا، اسیدهای مخرب ناشی از فعالیت میکروبهای موجود در لایه میکروبی تولید شده و به مدت 20 دقیقه الی 1 ساعت در دهان باقی می مانند. اسید تولید شده مینای دندان را تخریب و منجر به شروع پوسیدگی می شود.

وی با آموزش روش صحیح مسواک زدن گفت: مسواک زدن همه سطوح دندانها به منظور پاک کردن میکروب، مستلزم صرف وقت کافی است. شما باید روزی 2 بار و هر بار حداقل 2 تا 3 دقیقه برای مسواک زدن وقت صرف کنید.

دکتر شمس الدینی اظهار داشت: استفاه از نخ دندان یک مرحله مهم از مراقبت دهان و دندان است. با استفاه روزانه از نخ دندان شما شانس سالم ماندن دندانها را بالا می برید و استفاده از نخ دندان باعث حذف پلاک میکروب از سطوح بین دندانی می شود و جریان خون لثه را افزایش می دهد.
وی به بیان فواید استفاده از فلوراید پرداخت و افزود: فلوراید اثرات ضد پوسیدگی خود را به 3 شکل مختلف اعمال می کند؛ باعث استحکام ساختمان دندان می شود. ضایعات پوسیدگی اولیه بدون تشکیل حفره را دوباره معدنی و محکم می کند و فعالیت ضد میکروبی دارد.
این جراح دندانپزشک خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فواید فلوراید اثر آن بر روی ریشه دندان بزرگسالان است. بسیاری از مردم در سنین بالا دچار تحلیل لثه می شوند و سطح ریشه دندان آنها در دهان نمایان شده و در معرض خطر پوسیدگی قرار می گیرند. مصرف موضعی فلوراید سطح عریان ریشه را در مقابل پوسیدگی محافظت می کند.
وی درباره فیشورسیلانت ( مسدود کردن شیارهای دندان) نیز اظهار داشت: سطح جونده دندان های آسیای بزرگ در ابتدای رویش دارای شیارهای خیلی عمیق هستند، برای جلوگیری از تجمع مواد غذایی و شروع پوسیدگی دراین نقاط، دندانپزشک با استفاده از مواد مخصوص این شیارها را پر و کم عمق می کند تا موهای مسواک به راحتی بتوانند این شیارها را تمیز کنند.

دندان کرمان  3

دندان کرمان
 


 

۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۹:۳۹
تعداد بازدید : ۱۴۱
کد خبر : ۵,۶۵۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید