سال جهش تولید
امروز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸
 

اخبار

برگزاری همایش «پایش و ارتقای سلامت جسمانی کارکنان» در شرکت گاز خراسان رضوی

همایش «پایش و ارتقای سلامت جسمانی کارکنان» شرکت گاز استان خراسان رضوی در زائر سرای صنعت نفت مشهد برگزار شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق، دکتر هرمز حسن زاده رئیس طب کار این مرکز به تشریح طرح مداخلات سلامت محور برای کارکنان در معرض خطر و پر ریسک پرداخت و گفت: بر مبنای نتایج بدست آمده از معاینات دوره ای، این افراد به 4 گروه تقسیم می شوند و برحسب شدت ریسک بیماری های قلبی و عروقی برای هر گروه برنامه مداخله ای تعریف می شود.
وی افزود: اولویت اصلی برنامه های مداخله ای برای افراد با خطر بالا است. بنابراین برنامه هایی همچون برگزاری دوره های آموزشی، ویزیت منظم هر 2 ماه یک بار افراد مبتلا، مداخلات تغذیه ای در محیط کار، آموزش های فردی و گروهی مرتبط با تغذیه و انجام فعالیت های ورزشی هدفمند و کنترل شده تحت نظر دکترای تربیت بدنی برای این گروه انجام می شود.
رئیس طب کار بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق اظهار امیدواری کرد که  با همت گروهی تمامی افراد از جمله خود کارکنان، مدیریت منابع انسانی، امور اداری، امور HSE، امور ورزش، روابط عمومی، آموزش، مددکاری اجتماعی شرکت گاز استان خراسان رضوی و همراهی بهداشت و درمان شاهد نتایج مطلوب اجرای این طرح باشیم.
در این همایش همچنین رئیس HSE شرکت گاز، مشاور تربیت بدنی شرکت گاز و کارشناس تغذیه بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق مطالبی را برای حاضران عنوان کردند.
حضور یکی از کارکنان زائرسرا که از دو سال قبل و بر مبنای تاکید و پیگیری های پرستار طب صنعتی موفق به کاهش وزن تدریجی به مقدار 17 کیلوگرم و متعاقب آن بهبود چاقی، کمردرد، درد زانو اختلال قند و چربی خون خود شده بود از نکات قابل توجه این همایش بود.

همایش پایش 4

همایش پایش 2

همایش پایش 7

همایش پایش 5

همایش پایش 6

همایش پایش 1

همایش پایش 3

 

۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۳۳
تعداد بازدید : ۱۹۴
کد خبر : ۶,۰۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید